niedziela, 27 września 2015

Książki dla dzieci

Drodzy logopedzi in statu nascendi, na zajęciach mówiliśmy o tym jak w nauce prawidłowej wymowa myląca bywa pisownia. Dlatego warto czasem używać obrazów jako stymulusów, bodźców. W związku z powyższym, pomyślałam sobie, że warto będzie podrzucić Państwu kilka tytułów ciekawych książek dla dzieci, zawierających TYLKO (lub prawie tylko) obrazki.

Oto kilka pozycji, z których często korzystam ja i moje dzieci:


http://nk.com.pl/rok-w-lesie/2224/ksiazka.html - pozycja dość nowa, bardzo przydatna jeśli chcemy zachęcić dziecko do stworzenia wypowiedzi dłuższej, a nie tylko jedno- lub kilkowyrazowej

ilustracje zdecydowanie nietuzinkowe

- pozycja dla trochę starszych dzieci. Również dla dorosłych

Książki te są tak ładne, że mogą dostarczyć rozrywki nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Moim osobistym faworytem są "Mapy" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

środa, 23 września 2015

Salve!

Witam wszystkich serdecznie. W szczególności uśmiecham się do moich Studentów z UKSW. Słuchaczy, których mam przyjemność nauczać w ramach Podyplomowego Studium Logopedycznego, odsyłam do zakładki "Fonetyka artykulacyjna języka polskiego". Tam będę gromadzić materiały przydatne dla Was. Szanownych Italianistów in spe, których nauczam z równie dużą przyjemnością, odsyłam natomiast do zakładki "Fonetica della lingua italiana". Tranquilli, zamieszczane tam posty będą po polsku. Przynajmniej na razie... ;-)